Faaliyet Alanları

Ana Sayfa Otogaz

Otogaz

İPRAGAZ LPG

İpragaz otogaz, ekonomik ve yüksek performanslı ürün talebini karşılamak üzere geliştirildi. En zorlu hava koşullarında bile yüksek performans sunan, motorun ömrünü uzatan İpragaz otogaz, motorun vuruntusuz ve titreşimsiz çalışmasını sağlar. Çabuk buharlaşarak gaza geçme süresini kısaltan ve yokuşlarda, rampalarda çekiş gücünü artıran İpragaz otogaz, güvenli bir yolculuk deneyimi sunar.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

icerikResimler/402797466_90950.jpg

 

Son yıllarda çevre kirliliği, insanların ve diğer canlıların sağlığını tehdit eden boyutlara ulaşmıştır. Özellikle şehirlerde egzoz gazları nedeniyle hava kirliliği ve buna bağlı olarak ciddi sağlık sorunları gözlenmektedir. Bu nedenle "yaşanabilir bir dünya" için çalışmalar yürütülmekte ve yeni enerji alternatifleri araştırılmaktadır. Çünkü gelecek yıllarda karbon salımının önemli ölçüde azaltılması hedeflenmektedir. Tüm bu durum değerlendirildiğinde, LPG'nin arzu edilen hedeflere ulaşılması için uygun bir seçenek olduğu görülmektedir. Çünkü LPG birçok özelliğiyle doğaya ve çevreye duyarlı, insan sağlığına zarar vermeyen bir yakıt olarak öne çıkmaktadır.

LPG'nin üstünlükleri:

  • Diğer hidrokarbon yakıtlara kıyasla, LPG'nin karbon-hidrojen oranı düşüktür. Dolayısıyla üretilen birim enerji başına çok daha az karbondioksit (CO2) açığa çıkmaktadır.
  • Hava kirliliği ve insan sağlığı açısından en önemli kirleticiler katı parçacıklar (PM) ve azot oksitlerdir (NOx). LPG'nin katı parçacık ve azot oksit salımı, diğer yakıtlarla kıyaslandığında oldukça düşüktür.
  • Avrupa Birliği'nde 1000 kilometre başına salınan zararlı maddelerden kaynaklanan sağlık harcamaları dikkate alındığında; LPG, benzin ve dizele oranla sağlık harcamalarında önemli düşüşler sağlamaktadır.
  • Ülkemizde LPG kullanan araçlar sayesinde her yıl yaklaşık 1 milyon ton daha az CO2 salımı gerçekleşmektedir.

Daha fazla bilgi için: http://www.cevredostulpg.com